Loading...
Loading...

Kate Seamless Grey Хеланки

Original price was: 1,750 ден.Current price is: 1,225 ден.

 • Seamless дизајн: искусете ново ниво на удобност со нашата беспрекорна конструкција. Нашите беспрекорни хеланки го елиминираат ризикот од иритација, овозможувајќи ви да се фокусирате единствено на вежбањето. Мазното чувство на втора кожа на овие хеланки ви овозможува да се движите без ограничувања и ви овозможуваат да го направите најдоброто од себе во секоја активност.
 • Премиум материјал: Направени од висококвалитетна мешавина од 95% полиамид и 5% еластин, нашите спортски хеланки нудат исклучителни перформанси и издржливост. Полиамидната ткаенина има одлични својства за пренос на влага и ја отстранува потта од вашето тело, одржувајќи ве суви и удобни за време на интензивните тренинзи. Од друга страна, еластанската компонента обезбедува оптимална флексибилност и слобода на движење.

 • Подобрена компресија: Дизајнирани да ги поддржуваат вашите мускули и да ја зголемат циркулацијата на крвта, нашите спортски хеланки обезбедуваат умерена компресија. Технологијата за компресија помага да се намали заморот и болката во мускулите, помагајќи ви да закрепнете побрзо и најдобро подолго време. Без разлика дали сте зафатени со активности или тренинзи со низок или висок интензитет, целните зони за компресија на нашите хеланки обезбедуваат идеална рамнотежа на поддршка и удобност.

Loading...

Важно е да се има соодветна опрема што ги исполнува барањата. Со задоволство ви ги претставуваме нашите нови одлични спортски хеланки без рабови, кои се внимателно произведени со мешавина од 95% полиамид и 5% еластин. Овие хеланки се направени за да ги задоволат барањата на активните поединци и нудат неспоредлив комфор, флексибилност и стил. Без разлика дали одите во теретана, вежбате јога или трчате, нашите спортски хеланки ќе бидат совршен придружник за да го издигнете вашиот настап до врвот.

 • Seamless дизајн: искусете ново ниво на удобност со нашата беспрекорна конструкција. Нашите беспрекорни хеланки го елиминираат ризикот од иритација, овозможувајќи ви да се фокусирате единствено на вежбањето. Мазното чувство на втора кожа на овие хеланки ви овозможува да се движите без ограничувања и ви овозможуваат да го направите најдоброто од себе во секоја активност.
 • Премиум материјал: Направени од висококвалитетна мешавина од 95% полиамид и 5% еластин, нашите спортски хеланки нудат исклучителни перформанси и издржливост. Полиамидната ткаенина има одлични својства за пренос на влага и ја отстранува потта од вашето тело, одржувајќи ве суви и удобни за време на интензивните тренинзи. Од друга страна, еластанската компонента обезбедува оптимална флексибилност и слобода на движење.

 • Подобрена компресија: Дизајнирани да ги поддржуваат вашите мускули и да ја зголемат циркулацијата на крвта, нашите спортски хеланки обезбедуваат умерена компресија. Технологијата за компресија помага да се намали заморот и болката во мускулите, помагајќи ви да закрепнете побрзо и најдобро подолго време. Без разлика дали сте зафатени со активности или тренинзи со низок или висок интензитет, целните зони за компресија на нашите хеланки обезбедуваат идеална рамнотежа на поддршка и удобност.

 • Совршени за секаков вид активности: Нашите спортски хеланки се дизајнирани да привлечат широк спектар на спортски активности. Без разлика дали кревате тегови, трчате, јога или пилатес, овие хеланки ќе се прилагодат на вашите движења, обезбедувајќи максимални перформанси и флексибилност. Ткаенината што дише ве одржува ладни и суви, додека четиринасочното истегнување ви овозможува да се движите без да ги ограничувате движењата. Можете да ги надминете своите граници и да ги достигнете вашите фитнес цели со самодоверба
 • Стилски и функционални: Ја разбираме важноста на стилот во вашиот активен животен стил. Нашите спортски хеланки имаат стилски и модерен дизајн кој совршено ги комбинира модата и функционалноста. Минималистичката естетика е надополнета со широк избор на бои за да можете да го изразите вашиот личен стил додека се препотувате. Без разлика дали претпочитате класични црни, живописни дезени или смели нијанси, тука се совршените спортски хеланки за секого.

  Не мора да правите компромиси за удобноста, флексибилноста и стилот во вашите спортски перформанси. Направени од мешавина од 95% полиамид и 5% еластин, нашите беспрекорни спортски хеланки нудат совршена комбинација на карактеристики што ги подобруваат перформансите и естетска привлечност. Искусете ги придобивките од ткаенината против потење и насочената компресија со врвната удобност и флексибилност на нашата беспрекорна конструкција. Подигнете ги вашите тренинзи и достигнете нови нивоа на перформанси со нашите разновидни спортски хеланки. Прифатете го вашиот активен животен стил и надминете го секој фитнес предизвик со самодоверба

Состав:

95% Полиамид, 5% Еластин

Инструкции за перење

 • Секоја боја перете ја одделно
 • Машинско перење на максимум 30ºC 
 • Не користете избелувачи
 • Да не се пеглаат
 • Забрането хемиско чистење
 • Не ги сушете во машина за сушење алишта
 • Да не се сушат директно на сончева светлина
Боја

Сива

Големина

S, M, L

Табела со величини

Информации за достава

Вршиме достава преку карго низ цела Македонија. Потребно е да ни оставите ваши информации како Име, Презиме, Адреса, Град и Мобилен телефон. Можете да порачате директно преку нашата онлајн продавница или преку порака на нашите социјални мрежи. За нарачка преку Facebook кликнете овде, а преку Instagram кликнете овде. Доставата чини 130 денари и ја плаќате заедно со вкупната сума од нарачката.

Имате прашање?

Доколку имате прашања може да ја погледнете нашата страна со Често Поставувани Прашања или може да не контактирате преку нашата контакт страна.