Loading...
Loading...

Anna Comfylux Navy Blue Bike Shorts

Original price was: 1,390 ден.Current price is: 973 ден.

Најновите Anna Comfylux бициклистти се непогрешлив избор за вашиот стил и задолжително парче кое мора да биде дел од вашата спортска колекција.

Дизајнирани со фокус на најквалитетни материјали кои ве обвиткуваат во удобноста на еластичната butter-soft ткаенина која обезбедува мекост на вашата кожа, едноставни бои и детали, со исклучителен елегантен дизајн за да ви овозможат чувство на дополнителна удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

Изработени се со посветено посебно внимание и кон најситниот детал. Новата исклучително лесна ткаенина Comfylux нуди супериорна покриеност без оптоварување. Лесно ја отстранува влагата од кожата и брзо се суши, а технологијата за спречување на непријатни миризби ја прави секоја физичка активност удобна. Непроѕирната ткаенина го помина тестот за чучњеви, така што ви овозможува да бидете целосно фокусирани на тренингот. Дизајнот кој е растеглив во четири насоки овозможува подобро движење во сите правци. Со минимални рабови, овие бициклисти овозможуваат неповторливо чувство на мазност.  Високиот нелизгачки појас нуди оптимална покриеност и поддршка. Бициклистите имаат скриени џебови во појасот со висок струк за да бидете подготвени за сите предизвици на денот.

Loading...

Најновите Anna Comfylux бициклисти се непогрешлив избор за вашиот стил и задолжително парче кое мора да биде дел од вашата спортска колекција.

Дизајнирани со фокус на најквалитетни материјали кои ве обвиткуваат во удобноста на еластичната butter-soft ткаенина која обезбедува мекост на вашата кожа, едноставни бои и детали, со исклучителен елегантен дизајн за да ви овозможат чувство на дополнителна удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

Изработени се со посветено посебно внимание и кон најситниот детал. Новата исклучително лесна ткаенина Comfylux нуди супериорна покриеност без оптоварување. Лесно ја отстранува влагата од кожата и брзо се суши, а технологијата за спречување на непријатни миризби ја прави секоја физичка активност удобна. Непроѕирната ткаенина го помина тестот за чучњеви, така што ви овозможува да бидете целосно фокусирани на тренингот. Дизајнот кој е растеглив во четири насоки овозможува подобро движење во сите правци. Со минимални рабови, овие бициклисти овозможуваат неповторливо чувство на мазност.  Високиот нелизгачки појас нуди оптимална покриеност и поддршка. Бициклистите имаат скриени џебови во појасот со висок струк за да бидете подготвени за сите предизвици на денот.

Состав: 75% Полиестер, 25% еластин

Карактеристики на производот:

 • Comfylux ткаенина
 • Butter-soft материјал
 • Технологија за спречување на непријатна миризба
 • Минимални рабови
 • Флексибилност и удобност
 • Џеб за складирање во внатрешноста на појасот
 • Висок струк

Како да се грижите:

 • → Измијте одвнатре на деликатно поставување.
 • → Перете на 30 степени
 • → Да не се сушат директно на сончева светлина
 • → Не користете избелувачи
 • → Да не се пеглаат.

Димензии на моделот од фотографијата:

Висина: 1.79m / Гради: 90cm / Половина: 64cm / Колкови: 94cm

Моделот на фотографијата носи величина S ( Small ).

Боја

Сина

Големина

S, M, L, XL

Табела со величини

Информации за достава

Вршиме достава преку карго низ цела Македонија. Потребно е да ни оставите ваши информации како Име, Презиме, Адреса, Град и Мобилен телефон. Можете да порачате директно преку нашата онлајн продавница или преку порака на нашите социјални мрежи. За нарачка преку Facebook кликнете овде, а преку Instagram кликнете овде. Доставата чини 130 денари и ја плаќате заедно со вкупната сума од нарачката.

Имате прашање?

Доколку имате прашања може да ја погледнете нашата страна со Често Поставувани Прашања или може да не контактирате преку нашата контакт страна.